VIDEO. CSMS Iași pierde puncte importante acasă. Egal scos sâmbătă cu Poli Timișoara

CSMS Iași și Poli Timișoara au terminat la egalitate, scor 1-1 în primul joc de sâmbătă din Liga 1, în etapa cu numărul 25 a sezonului regulat 2015/2016.

Golurile au fost marcate, ambele, în ultimul sfert de oră.

Andrei Cristea a deschis scorul în minutul 75, însă Popescu a egalat peste doar 3 minute cu un șut violent din interiorul careului.

CSMS Iași a urcat pe locul 6 după acest meci, cu 36 de puncte, cu unul peste ASA Târgu Mureș, care va juca la Cluj, cu CFR. ACS Poli ajunge la 22 de puncte și e pe 11.

Etapa viitoare CSMS Iași întâlnește Steaua, în timp ce ACS Poli joacă acasă cu Petrolul.

Echipele de start:

CSMS Iași: Grahovac – I. Voicu, Mihalache, Ciucă, Țigănașu – Nuno Viveiros, V. Gheorghe, Enescu, Bole – Bolubovici, A. Cristea.

ACS Poli Timișoara: Strauss – Belu Iordache, Scutaru, Melinte, D. Popescu – Llorente, Torres, Hernandez, Zicu – M. Popescu, Barbut.

(Sursa: ziare.com)