Trei „boabe” de la Iași pentru iezii lui Hagi. CSMS intră cu dreptul în returul Ligii I

CSMS Iaşi s-a impus categoric astăzi în faţa Viitorului, scor 3-0, bifând doar cel de-al treilea succes în acest sezon.

Gazdele au avut iniţiativă în debutul partidei, când Tănase a ratat o ocazie rarisimă. La acea acţiune, mijlocaşul Viitorului l-a accidentat pe portarul Iaşului, Grahovac fiind înlocuit cu Caparco. Ieșenii au trecut la conducerea partidei, iar Ciucur a reuşit să deschidă scorul în minutul 25, după o fază la care a ridiculizat apărarea adversă.

În prelungirile primei reprize, au majorat diferenţa de scor prin Plămadă, după o nouă bâlbâială în careul advers.

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi – Cr. Manea, Mitrea, Puţanu, Sava – C. Munteanu, Daminuţă – Mitriţă, Benzar, Tănase – Bonilla

Rezerve: Albuţ, Mamele, Gavra, S. Pană, Nedelcu, Nicoliţă, Henrique

Iaşi: Grahovac – Mihalache, Plămadă, Mitic, Voicu – Enescu, Ciucur – Onduku, Bole, Ţigănaşu – Golubovici

Rezerve: Caparco, Bosoi, Boiciuc, L. Mihai, Markovici, Coşereanu, Moisi

În această iarnă, CSMS Iaşi a transferat în această iarnă: Ciucă, Markovici, A. Enescu, Braga, Golubovici şi Boiciuc fiind jucătorii aduşi la formaţia moldoveană.

(Sursa: gsp.ro)