TRAGEDIE ÎN ȘTEFAN CEL MARE. Jucătorul lui Dinamo, Patrick Ekeng, A MURIT. Intrase de câteva minute pe gazon și a căzut din picioare pe gazon (VIDEO)

Clipe de groază în Ștefan Cel Mare. În timpul meciului dintre Dinamo și Viitorul (3 – 3), dinamovistul Patrick Ekeng a căzut brusc pe terenul de fotbal.

Fotbalistul intrase de 7 minute pe gazon și dintr-o dată a căzut, fără ca vreun adversar să-i facă ceva. Din primele informații, se pare că acesta ar fi făcut stop cardio-respirator, potrivit dolce sport.

Medicii i-au acordat primul ajutor, după care a  fost transportat la spital. Toată această situație a speriat conducerea lui Dinamo, Dănciulescu fiind surprins cu ochii în lacrimi, potrivit DigiSport.

Dinamo a remizat cu Viitorul, scor 3-3, în ultima etapă a sezonului de play-off din Liga 1.

Potrivit unor medici citați de digisport, jucătorul dinamovist a decedat la spital, el neputând fi adus la viață de către doctori. Se pare că 10 medici s-au chinuit să-l readucă la viață pe fotbalist.