Simona Halep a făcut instrucție cu Nao Hibino, în primul tur la Roland Garros: 6-2, 6-0

Simona Halep s-a calificat în turul doi la Roland Garros, după ce s-a impus fără emoții în fața lui Nao Hibino.

Românca s-a impus în două seturi, scor 6-2, 6-0 și a dat dovadă de un joc extrem de bun și de multă forță.

Pentru câștigarea primului set i-au fost necesare 22 de minute, iar pentru cel de-al doilea în care constănțeanca a învins la 0, i-au fost necesare 21 de minute.

A fost o victorie într-un timp scurt, dar sigur pentru Simona Halep care merge în turul doi în cadrul turneului Roland Garros.

Halep va juca în turul următor cu învingătoarea partidei dintre Zarina Diyas (Kazahstan) şi Carina Witthoeft (Germania).

(Sursa: b1.ro)