Adolescenţi înjunghiaţi în faţa unui supermarket. Poliţia îi caută pe atacatori

Incident dramatice, seara trecută, în fața unui supermarket din Tulcea. Doi adolescenţi de 15 ani au fost înjunghiaţi de doi indivizi, în urma unei altercaţii. Acum, poliţia îi caută pe agresori.

Scenele violente au avut loc, aseară, în jurul orei 17.45, doi minori, ambii de 15 ani, fiind atacţi şi tăiaţi de doi indivizi, cu un cutter.

Arma atacului a fost găsită pe jos de către poliţişti, iar cei doi adolescenţi au fost preluaţi de echipajele ambulanței şi duşi la spital.

Surse medicale citate de tulceanoastra.ro spun că cei doi tineri înjunghiați sunt înafara oricărui pericol. Unul dintre ei prezintă o plagă tăiată la nivelul hemitoracelui drept, iar celălalt o tăietură similară în partea stângă, plus alte două mici înțepături în antebraț și pe spate.

Poliţia a deschis un dosar penal în acest caz şi îi caută pe agresori.

„Se efectuează cercetări în vederea identificării tuturor persoanelor implicate şi stabilirea situaţiei de fapt, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârşirii infracţiunii de loviri sau alte violenţe”, a precizat IPJ Tulcea.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here